Ułatwienia dostępu

Produkty Zepter – Oficialny przedstawiciel produktów marki Zepter w Poznaniu i Wielkopolsce

Pokrywa szybkowarowa Zepter jest dostępna w dwóch rozmiarach: 20 cm i 24 cm. Jest niezwykle pomocna w gotowaniu pod ciśnieniem. Oczywiście współpracuje z garnkami Zepter o odpowiadającej średnicy.

Aby pokrywa Zepter działała przez wiele lata należy zadbać o jej właściwą konserwację. Należy regularnie wymieniać części eksploatacyjne.

Niezależnie czy pokrywa szybkowarowa używana jest regularnie, czy korzystamy z niej jedynie okazjonalnie - co dwa lata powinniśmy wymienić zarówno uszczelkę jak i zawór bezpieczeństwa.

Podczas gotowania z pokrywą Syncro-Clik działa na nią nie tylko wysoka temperatura, ale również duże ciśnienie, dlatego tak istotny jest właściwy stan elementów gumowych.

Gdy zauważymy objawy zużycia materiału lub zmiany struktury uszczelki takie, jak twardnienie lub łamliwość, należy wymienić ją na nową.

Dostępne średnice uszczelek to 20 i 24 centymetry.

Zawór bezpieczeństwa pasuje zarówno do modelu o średnicy 20 cm i 24 cm.

Czyszczenie pokrywy szybkowarowej powinno odbywać się po każdym użyciu.

Gumową uszczelkę myjemy w ciepłej wodzie z użyciem detergentu do mycia naczyń.

Aby wyczyścić zawór bezpieczeństwa wyjmujemy go z pokrywy. Następnie demontujemy zawór wyjmując stoper, sprężynę oraz kulkę z korpusu. Wszystkie części myjemy pod bieżącą wodą. Montujemy zawór ponownie, upewniając się, że został on umieszczony we właściwej pozycji.

Uwaga: Nie należy samodzielnie rozmontowywać mechanizmu zamykającego. Jakiekolwiek modyfikacje wiążą się z utratą gwarancji, a dodatkowo taka ingerencja może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie pokrywy.

Jeśli chcesz kupić uszczelkę lub zawór bezpieczeństwa napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 501017147.