Ułatwienia dostępu

Produkty Zepter – Oficialny przedstawiciel produktów marki Zepter w Poznaniu i Wielkopolsce

zeptar.pl zepter poznań

filtr niebieski

Długość fali: 400-470nm

  • działa antyseptycznie i tonizująco
  • zastosowanie powierzchniowe - płytka absorpcja światła
  • wzmacnia strukturę naczyń krwionośnych
  • delikatnie obniża ciśnienie krwionośnych

Kolor niebieski działa przeciwzapalne. Pochodną koloru niebieskiego jest kolor indygo. Tu warto wspomnieć o obydwu kolorach. Oba działają przeciwzapalnie. Wykazują zwiększoną aktywność np. w zakresie wirusobójczym niebieski, a bakteriobójczym, bakteriostatycznym indygo. Warto też wspomnieć, że niebieski działa bardziej powierzchniowo, a indygo wnika głębiej, dlatego kolor niebieski czasami nie daje rady przy ostrych stanach zapalnych i musimy sięgać po indygo.

Niemniej jednak jest on bardzo delikatny i ma ciekawą umiejęność poprawy struktury naczyń krwionośnych czyli w przypadku zmian naczyniowych powinniśmy używać obdydwu kolorów na przemian czyli zacząć od koloru zielonego poprawiającego krążenie. Tam dochodzi do ciekawego zjawiska, że w przypadku światła zielonego następuje aktywacja hemoglobiny, działa to przeciwzakrzepowo, a potem działamy kolorem niebieskim aby wzmocnić strukturę naczyń krwionośnych czyli tutaj w medycynie estetycznej niebieski i zielony kolor powienien być stosowany synergicznie. Jeden po drugim.

Niebieski kolor delikatnie obniża ciśnienie krwi. Co może być przydatne dla osób które cierpią na nadciśnienie tętnicze. Rekomendujemy naświetlanie nadgarstków. Jeden i drugi nadgarstek po 10 minut. Efekty będą murowane.

Warto zwrócić uwagę że niebieski jako wirosobujczy świetnie radzi sobie radę z chorobami wirusowymi takimi jak opryszka, gradówka, zapalenie spojówek i co ważne niebieski kolor absolutnie bepiecznie możemy kierować na otwarte oczy i dlatego ważne jest to abyśmy mogli stosować w takich przypadkach zamiast Zovriaxu czy innych preparatów bardzo intensywanych. Kolor niebieski uspokaja ten stan.