Ułatwienia dostępu

Produkty Zepter – Oficialny przedstawiciel produktów marki Zepter w Poznaniu i Wielkopolsce

zeptar.pl zepter poznań

Pokrywa Syncro-click®, Ø20CM do gotowania na parze - szybkowar
Pokrywa Syncro-click®, Ø20CM do gotowania na parze - szybkowar - góra
Pokrywa Syncro-click®, Ø20CM do gotowania na parze - szybkowar - dół

Szybkowar w powszechnym rozumieniu jest to garnek  ze specjalną pokrywą przystosowany do gotowania pod ciśnieniem.  Firma Zepter nie posiada jako takiego produktu w postaci szybkowaru, ale wystarczy zakupić pokrywę Syncro-click ( pokrywa o średnicy 20cm lub pokrywa o średnicy 24cm) i posiadać odpowiedni garnek firmy Zepter - wówczas powstanie znakomite naczynie do szybkiego gotowania pod ciśnieniem. Taki garnek oznaczony na dnie symbole korony. Gotowanie pod ciśnieniem polega na tym, że po szczelnym zamknięciu garnka pokrywą wzrasta ciśnienie, podnosząc wysokość temperatury, w której odbywa się proces gotowania.

Główną zaletą gotowania pod ciśnieniem jest skrócenie czasu tego procesu, który podczas zastosowania pokrywy Syncro-click z naczyniami Zepter Masterpiece może być krótszy nawet o 80% w porównaniu z gotowaniem tradycyjnym!

Oprócz tego zostaje zachowana większa ilości witamin i wartości odżywczych. Naturalny smak, kolor, a także konsystencja produktów są to atuty takiego przygotowywania potraw.

Pokrywa wyposażona jest w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa oraz wskaźnik kontrolujący proces gotowania (termokontroler). Dodatkowo mamy do wyboru dwie opcje gotowania: Soft i Turbo.

Dla bezpieczeństwa pokrywa szybkowarowa wyposażona jest w mechanizm zamykający, który nie pozwala otworzyć pokrywy, dopóki ciśnienie wewnątrz naczynia nie obniży się do odpowiedniego poziomu.

 
Pokrywa Syncro-click®, Ø20CM do gotowania na parze - szybkowar - z garnkiem
 

Wskazówki i porady:

Pamiętaj!!! 

 • Nie używaj pokrywy bez wymaganej ilości wody w naczyniu (mniej niż 1/3), ponieważ naczynie może ulec poważnemu uszkodzeniu.
 • Przed użyciem pokrywy obowiązkowo sprawdź czy zawory są czyste.
 • Nie napełniaj naczynia powyżej 2/3 jego pojemności, w przypadku niektórych produktów spożywczych zwiększających swoją objętość np. ryż, nie napełniać naczynia powyżej ½ objętości.
 • Nie używaj pokrywy do smażenia pod ciśnieniem z użyciem oleju.
 • Nie używaj pokrywy jeśli widoczne są ślady uszkodzenia pokrywy lub naczynia.
 • Do czyszczenia nie używaj produktów ściernych, alkoholu lub rozpuszczalników.

Czyść naczynie po każdorazowym użyciu. W tym celu najpierw zdejmuj osłonę pokrywy i dokładne ją umyj, wyjmij gumową uszczelkę i wymyj ją w ciepłej wodzie z użyciem detergentu do mycia naczyń, pokrywę umyj w ciepłej wodzie i oczyść za pomocą wilgotnej ściereczki.

Regularnie kontroluj stan uszczelki. Gdy zauważysz oznaki zużycia, uszczelkę należy niezwłocznie ją wymienić. Uszczelkę gumową powinno się wymieniać co dwa lata lub częściej, jeśli wykazuje oznaki zużycia lub zmiany struktury – twardnienie lub łamliwość.

Używaj jedynie oryginalnych części zamiennych Zepter. Nie demontuj mechanizmu zamykającego.

Firma Zepter zaleca przegląd techniczny pokrywy raz na 24 miesiące.

Jak gotować z pokrywą szybkowarową Syncro-Clik?

 • Szczelnie zamknij pokrywę i umieść garnek na źródle ciepła i ustaw najwyższą temperaturę. Gdy podniesie się wskaźnik ciśnienia (zawór kombi jest zamknięty) obniż temperaturę do minimum.
 • Na początku gotowania wskaźnik temperatury zacznie przesuwać się w kierunku żółtego pola. Gdy para zacznie być uwalniana przez zawór, wskaźnik przesunie się na zielone pole. Pod koniec procesu gotowania wskaźnik powinien być ustawiony w połowie zielonego pola. Jeśli wskazówka przesuwa się na pole czerwone oznacza to, że temperatura jest za wysoka i należy zmniejszyć źródło ciepła.
 • Zalecany czas gotowania rozpoczyna się w momencie, gdy wskaźnik ciśnienia znajduje się w górnym położeniu, a temperatura jest obniżona.
 • Po zakończeniu gotowania wyłącz dopływ ciepła oraz obniż temperaturę i ciśnienie wewnątrz naczynia.
 • Otwórz pokrywę, gdy poziom ciśnienia spadnie do minimalnego poziomu.Życzymy Państwu przyjemnego, szybkiego i smacznego przygotowywania zdrowych posiłków w naczyniach firmy Zepter!